Meble z Wikliny – Eko-trend czy Tradycja?

meble z wikliny

Meble z wikliny – Eko-trend czy Tradycja?

Meble z wikliny gościły w naszych domach od wielu setek lat. Dzisiaj z chęcią i sentymentem powracamy do nich z uwagi na naturalność tego surowca, ręczne wykonanie, bogate wzornictwo, solidność wykonania i przede wszystkim ich naturalne piękno, tak charakterystyczne i niezaprzeczalne.

fotel z wiklinyEkologiczny surowiec jakim jest wiklina przeżywa swój renesans. Do łask powracają wykonane z niej meble i inne przedmioty codziennego użytku. Można zadać pytanie, dlaczego?
Czy to powrót do tradycji czy moda na tzw. ekologiczny styl życia?

Po dłuższym zastanowieniu i analizie zachowań konsumenckim można stwierdzić, iż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Wiklinowe meble to wyroby ponadczasowe, zachwycają swoją prostotą i naturalnością. Od wieków goszczą w naszych domach. Każdy z nas z uśmiechem na twarzy wspomina babcine fotele bujane czy też meble w ogrodowych altankach bądź na domowych werandach. meble z wikliny

W szerokiej gamie mebli z wikliny można znaleźć wyplatane szafki, ławy stołowe, regały, etażerki, ławki, fotele, taborety, kufry i skrzynie. Niezwykle funkcjonalne meble o bogatym i atrakcyjnym wzornictwie idealnie pasują do nowoczesnej jak i tradycyjnej aranżacji wnętrz. Wszystkie wymienione wyroby wyplatane są z najwyższej jakości polskiej wikliny, charakteryzują się solidnym i precyzyjnym wykonaniem, dzięki czemu będą służyć nam latami

Mieszkania, domy, w których zagościła wiklina emanują ciepłem i światłem. Szafki, regały, komody fotele czy też kufry i skrzynie to dzisiaj bardzo pożądane wyroby przez osoby ceniące sobie trendy Eko, świadome wszystkich ich zalet. Organiczność i naturalność tego surowca doskonale sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, rustykalnym czy też stylu farmhouse.

Fakt, iż meble z wikliny używane są już od początków XX w świadczy o tym, iż jest to trwały, ceniony od pokoleń surowiec.

Główne zalety mebli z wikliny są następujące

• Wykonane z surowca ekologicznego
• Trwałe i odporne
• Atrakcyjne cenowo w porównaniu z meblami z drewna, rattanu i bambusa
• Łatwe do utrzymania w czystości
• Możliwość lakierowania i malowania farbą dowolnego koloru
• Wysokie walory estetyczne
• Wyroby zdrowe, naturalne
• Ręcznie wykonane

Nie zapomnijmy o fakcie, iż decydując się na zakup mebli z wikliny wspierasz lokalnych i krajowych przedsiębiorców.

Jak dbać o meble z wikliny?

Posiadacze mebli z wikliny powinni pamiętać o ich odkurzaniu. Proponujemy również przecieranie mebli lekko wilgotną szmatką zmoczoną w wodzie z dodatkiem kilku łyżek soku z cytryny i wody utlenionej (cztery łyżki wody utlenionej na litr wody). Meble wiklinowe można też czyścić z użyciem roztworu sody oczyszczonej – na litr ciepłej wody wsypujemy dwie łyżeczki sody. Po umyciu należy wystawić je (najlepiej i najwygodniej na zewnątrz podczas ładnej pogody) do wyschnięcia. Nielakierowane meble wiklinowe można czyścić roztworem wody z dodatkiem octu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *