Narożniki do salonu – jak kupować, aby nie żałować?

narożniki do salonu

Narożniki do salonu cieszą się bezustannym powodzeniem.

Z jakiego powodu tak bardzo lubimy narożniki do salonu? Są wygodne, doskonale się prezentują i chyba najważniejsze to fakt, iż są ciekawszą i bardziej funkcjonalną alternatywą dla standardowej kanapy i foteli. Jednak mimo wszystkich zalet nabycie nowego narożnika może przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej kochającą zakupy osobę. Dlaczego? Dlatego że przy zakupie mebla o tak znacznych rozmiarach a także niezwykle szalenie bogatej ofercie producentów, bez trudności można zapomnieć o tym na co powinniśmy zwrócić wyjątkową uwagę.

Narożniki do salonu – jak kupować, aby nie żałować?

Rozmiar narożnika powinien zostać sprecyzowany po wcześniejszych skrupulatnych pomiarach. Narożniki do salonu same w sobie są niemałe, dlatego aby pomieszczenie nie było absolutnie przytłoczone warto dokładnie wyznaczyć ich umieszczenie wiedzieć, ile miejsca będą absorbowały a także jak będą komponowały się z pozostałymi akcesoriami. Pamiętajmy, iż w wielkopowierzchniowych sklepach meblowych można łatwo stracić głowę. Zanotujmy wymiary i ściśle się ich trzymajmy.

Styl narożnika to moim zdaniem newralgiczna kwestia, bez znaczenia jest jak bardzo będzie komfortowy i funkcjonalny, lecz jeśli nie będzie nam się podobał – niestety szybciej niż myślimy zostanie wystawiony na aukcji, a my będziemy robić zakupy ponownie. Wybór designu jest najtrudniejszym podczas nabywania nowego narożnika. W ofercie dostępne są meble w stylu nowoczesnym, klasycznym, popularnym skandynawskim, rustykalnym czy też retro. Doradzam, aby przy wyborze sugerować się raczej prostym, stylowym wzornictwem, wybierajmy stonowane kolory. Odcienie szarości, popieli, czy zgaszonej zieleni będą korespondowały z praktycznie każdą aranżacją a co ważne jednocześnie zamaskują drobne ubrudzenia. Prościej i z pewnością taniej jest dokonać zmiany koloru ścian lub wzoru tapety niż wymienić narożnik.

Do czego będzie nam służył narożnik? Określmy jego użyteczność, przeanalizujmy, czy zależy nam na opcji spania, czy konieczny jest duży narożnik, który pomieści jednocześnie nawet 8 osób, zwróćmy uwagę na ekstra pojemnik na takie rzeczy jak koc czy pościel, wygodne wezgłowia, dodatkowe półki, schowki i regulowane oparcia.

Nader istotnym jest określenie typu tapicerki. Bądźmy gotowi na to, że będziemy mieli do wyboru setki rozmaitych materiałów o odmiennych teksturach. Mowa tu o np.: skórach naturalnych, ekoskórach, tkaninach szenilowych lub welurowych, tkaninach gładkich lub pluszowych. Przy ich wyborze sugerujmy się jakością, ważne jest, ażeby była ona mocna, odporna na codzienne wycieranie. Złej jakości tkanina bardzo szybko uwidoczni miejsca kanapy, które są najczęściej użytkowane. Dodatkowym atutem będą cechy plamoodporne. zweryfikujmy także warunki czyszczenia – to też ważne, kupując nowy narożnik lepiej zapłacić więcej za tapicerkę, która nie będzie sprawiała problemów z jej utrzymaniem

Inne elementy, które są mniej czy bardziej ważne będą wynikały z indywidualnego podejścia nas samych oraz od rodzaju miejsca, do którego narożnik jest kupowany. Mówimy tu o kształcie narożnika i kwocie jaka jesteśmy gotowi przeznaczyć na nowy mebel.

Podsumowanie

W podsumowaniu dodam jedynie, iż przy tak sporym zakupie jakim jest nowiuteńki narożnik do salonu nie spieszmy się. Nie warto robić zakupów pod wpływem impulsu, wszakże to nie nowa bluzka czy kolejny krawat, które wepchniemy na spód szuflady. Musi to być przemyślana, dobrze zaplanowana transakcja, z której będziemy zadowoleni przez następnych kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *