Komplety Wypoczynkowe Tapicerowane – Jak dobrze wybrać?

komplety wypoczynkowe tapicerowane

Komplety wypoczynkowe tapicerowane do salonu – czym się kierować dokonując zakupu?

Komplety wypoczynkowe to niezastąpiony mebel w każdym salonie. Codzienne oglądanie telewizji, relaks z książką oraz czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi – dlatego tak ważnym jest, aby każdy z domowników czuł się komfortowo, aby najważniejszy mebel salonu charakteryzował się wysokimi walorami estetycznymi oraz solidnością i trwałością.

Komplety wypoczynkowe tapicerowane to najczęściej wybierana opcja, dzięki temu całość, czyli sofa fotel, podnóżek (zestaw będzie składał się z kombinacji poszczególnych elementów zgodnie z naszymi potrzebami) stanowią skoordynowany zestaw.

Decydując się na meble tapicerowane musimy przygotować się na to, iż będziemy mieli do wyboru setki różnych tkanin o różnych fakturach jak np.: skóry naturalne, eko-skóry, tkaniny szenilowe czy welurowe, tkaniny gładkie, pluszowe, mocno i mniej teksturowane. Przy wyborze obicia kierujmy się jakością tkaniny, ważne jest, aby była ona wytrzymała, odporna na ścieranie, dodatkowym atutem będą właściwości plamoodporne. Sprawdźmy również warunki czyszczenia -to też ważne, nowa sofa powinna być łatwa w utrzymaniu.

komplety wypoczynkowe tapicerowaneJeżeli chodzi o kolorystykę – pamiętajmy, iż zakup kompletu wypoczynkowego to inwestycja, z którą będziemy związani kilka dobrych lat (a nawet kilkanaście). Dlatego też warto dobrze przemyśleć jego kolor, wzór. Szczególnie polecane i popularne są komplety wypoczynkowe tapicerowane w odcieniach naturalnych, w beżach, kremach. Neutralnymi kolorami są też odcienie szarości oraz brązy. Dlaczego? Ponieważ wyżej wymienione kolory doskonale pasują praktycznie w każdej kolorystyce i aranżacji.

W momencie, gdy zdecydujemy się na zmianę koloru w salonie nasz komplet wypoczynkowy bez problemu będzie nadal pasował do nowego wnętrza. Znacznie łatwiejszym i zdecydowanie mniej kosztownym jest zakup nowych poduszek dekoracyjnych i innych akcesoriów aniżeli wymiana całego kompletu wypoczynkowego.

Komplety wypoczynkowe tapicerowane – na co jeszcze zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Oprócz walorów estetycznych nie zapominajmy o funkcjonalności kupowanego kompletu wypoczynkowego. To bardzo ważne, aby nowy mebel był wygodny a zarazem funkcjonalny.

W zależności od naszego pomieszczenia mamy do wybory duże sofy modułowe wraz z podnóżkami i pufami, mniejsze kanapy do których możemy dobrać podnóżek lub tapicerowany stolik-pufa. Przed zakupem jednak dokładnie sprawdźmy wymiary naszego salonu, łatwo jest ulec optycznemu złudzeniu w wielopowierzchniowych centrach meblowych. Trzymajmy się ścisłe wyznaczonych wymiarów.

Komplety wypoczynkowe tapicerowane – dodatkowe funkcje:

komplety wypoczynkowe tapicerowaneCoraz częściej sofy wyposażone są w ciekawe i niezwykle praktyczne dodatkowe funkcje. Warto zwrócić uwagę na to czy wybrany komplet wypoczynkowy posiada wbudowany pojemnik np. na pościel, dodatkowe koce itp. Niektóre sofy mają sprytnie zamontowane półki w bocznych oparciach, które posłużą nam na przechowywanie książek, magazynów czy pilotów do domowego audio.

Jedną z najpopularniejszych dodatkowych funkcji jest opcja spania. Mowa tutaj o rozkładanych kanapach. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują dodatkowego miejsca do spania i dla osób które mieszkają w małych mieszkaniach. Wybierając ten rodzaj sofy, trzeba zwrócić uwagę na jej wygodę, gdyż to ona ma odpowiadać za komfortowy sen oraz obowiązkowo trzeba ocenić i sprawdzić konstrukcję sofy. Musi być wytrzymała i stabilna, a mechanizm rozkładania powinien być bardzo dobrej jakości, aby bezproblemowo służył nam przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *