Narożnik skórzany czy tapicerowany?
Kupując meble do salonu musimy zastanowić się z jakiego materiału powinny być wykonane, aby spełniały podstawowe funkcje, to znaczy aby: jednocześnie pasowały do wystroju naszego wnętrza i aby nie niszczyły się zbyt szybko.
Narożnik to bardzo ważny mebel w każdym salonie. To właśnie na nim spędzamy większość wolnego czasu z rodziną czy znajomymi. To także mebel, do którego wracamy codziennie po ciężkim dniu w pracy, to również w nim odnajdujemy chwilę relaksu, oglądając telewizję, czy po prostu czytając interesującą lekturę. Dlatego ważną kwestią przy zakupie narożnika jest wybór materiału, z jakiego jest wykonany. Na co się zdecydować? Na skórę naturalną czy tapicerkę?
Narożnik skórzany czy tapicerowany, co wybrać?
Wybór obicia narożnika zależy przede wszystkim od nas samych, od naszych potrzeb, oczekiwań, a także od naszych zasobów finansowych.
Warto prześledzić te dwa materiały, aby wybrać odpowiedni narożnik, który zaspokoi nasze potrzeby i posłuży nam przez wiele lat.
Narożnik skórzany bez wątpienia kojarzy nam się z luksusem, ale niestety nie wszystkich na ten luksus stać. Spowodowane jest oczywiście tym, że po prostu skóra jest materiałem droższym od pozostałych tkanin tapicerskich. Kupno narożnika skórzanego ma jednak swoje zalety, których nie posiada narożnik wykonany z materiału. Jest dużo bardziej wytrzymały i solidny niż materiałowy. Materiał ma tendencję do przecierania się i po jakimś czasie może nieestetycznie on wyglądać.
Skórzane obicia to propozycja dla ludzi, którzy szukają ponadczasowych i eleganckich rozwiązań aranżacyjnych. Gotowych zainwestować w meble, które będą im służyły przez długie lata. Natomiast obicia tapicerowane, głównie ze względu na bardziej przyjazną cenę, pozwalają częściej dokonywać metamorfoz wnętrza. To ciekawa propozycja dla osób, lubiących przytulny wystrój oraz skłonnych do kompromisów względem jakości wyposażenia.
Kolejnym atutem narożnika skórzanego jest to, że jest on idealny dla osób cierpiących na alergię. Skóra naturalna doskonale przepuszcza powietrze. Nie pochłania także kurzu i zapachów, takich jak dym z papierosów. Pozwala to zachować meble w czystości przez długi czas.